הזמנות לחתונה – המדריך המלא

הדפסת הזמנות לחתונה, משימה נוספת ברשימת ההכנות לחתונה או שאולי יש כאן משהו נוסף מעבר להוצאה כספית וניירות זרוקים? זה תלוי בגישה שלכם. כשתחליטו להתפנות לנושא ההזמנות לחתונה (רצוי בזמן, ההזמנות צריכות להיות מוכנות כחודש וחצי עד חודשיים לפני הערב המיוחד) ותשקיעו מעט מחשבה, תוכלו ליצור הזמנות מיוחדות שירגשו את המוזמנים שלכם וייהפכו למזכרות. בכל אופן, המסלול הוא אותו מסלול עד לקבלת ההזמנות המוכנות אליכם. ריכזנו עבורכם את התחנות החשובות בדרך לקבלת הזמנות חתונה בלתי נשכחות!

רעיונות להזמנות

אם אין לכם רעיון מסוים להזמנה, תוכלו להתרשם ממגוון הדוגמאות העצום שקיים באינטרנט ובאתרים של מעצבים גראפיים. קחו נשימה ארוכה כיוון שהמבחר עצום – והתחילו בחיפוש על פי רעיון שקרוב ללבכם. חיפוש ממוקד יניב תוצאות מפתיעות.

עיצוב, סוגי נייר והדפסת הזמנות לחתונה

אנשי המקצוע שיעצבו וידפיסו עבורכם את ההזמנות – לרוב בתי דפוס, יציעו לכם לבחור הזמנות לחתונה מתוך מאגר של דוגמאות קיימות. בסטודיו לעיצוב, לעומת זאת, תוכלו לקבל הזמנות לחתונה בעיצוב אישי שמתאים בדיוק לכם ולרעיון שלכם. בהקשר זה, חשוב מאוד להתרשם מעבודות קודמות.
מבחינת ההדפסה, אפשר להדפיס הזמנות לחתונה על נייר כרומו 300 גר’ או על נייר איכות (נייר ממוחזר). נייר כרומו הינו נייר בסיסי שכל בית דפוס מציע למתחתנים. נייר כרומו זה נייר לבן, חלק וזול יותר ביחס לסוגי נייר אחרים. הצבעים עליו נראים חדים וחיים. לנייר איכות יש מאפיינים ייחודיים שונים, כמו טקסטורה, ניצנוץ או צבע מיוחד. לא כל סוגי העיצוב מתאים להדפיס על נייר איכות, לכן מאוד מומלץ להתייעץ עם מעצב או דפס.

אז כמה הזמנות להדפיס?

מוטב להדפיס יותר, מאשר לבצע תוספת הזמנה שתהיה יקרה יותר. נהוג להשתמש בחישוב של 50% ממספר המוזמנים ועוד 20% מקדם ביטחון. אך כל מקרה לגופו וכדאי להתייעץ עם אנשי המקצוע.

מעטפות וגודל הזמנה

רוב אולמות האירועים מספקים מעטפות ללא תשלום, אלו מגיעות בגודל סטנדרטי של: 19X13 ס”מ או 23X11 ס”מ. אם אתם רוצים הזמנות לחתונה בגודל מיוחד, וודאו בסטודיו לעיצוב שהם מספקים גם מעטפות תואמות להזמנות המיוחדות – רצוי להזמין הכול במקום אחד.

הזמנות לחתונה לפי התקציב שלכם

באופן כללי, ככל שהזמנות החתונה יותר מוקפדות, מחירן יהיה גבוה יותר, לדוגמא: הזמנות מקופלות, הדפסה דו-צדדית והוספת קישוטים – אלו מייקרים את מחיר ההזמנה. סוג הנייר ועיצוב אישי על ידי מעצב משפיעים אף הם על המחיר. המחיר ליחידה קטן ככל שכמות ההזמנות גדולה יותר, קחו זאת בחשבון כאשר אתם מחליטים על כמות ההזמנות להדפסה והזמינו קצת יותר. אם השקעתם תשומת לב ומחשבה בהזמנות החתונה, תוכלו לשמור את ההזמנות הנותרות וליצור מזכרות מיוחדות.

הקפידו על הגהה וחלוקה בזמן!

העיסוק בהזמנות לחתונה לא חייב להיות מייגע ומתיש. התחילו בתהליך בזמן סביר לפני החתונה כך תמנעו מלחץ ומטעויות. הקפידו על הגהה נכונה של הנוסחים והפרטים המופיעים על ההזמנות והשתדלו לחלק אותן מספר שבועות לפני החתונה כדי לאפשר לאורחים שלכם להתארגן מראש…

מאת לנה דור, חפשו אותי ב-