הזמנות לחתונה – מתי כדאי להזמין

זוגות המחליטים להינשא עומדים בפני קבלת החלטות רבות וחשובות בדרך לחופה ולפעמים נוטים לדחות את נושא של הזמנות לחתונה בגלל הלחץ הרב בו הם נתונים והתחושה ש”זה לא כזה סיפור” לבחור הזמנות לאירוע החשוב בחייהם. אלא שדחיית הטיפול בהזמנות עלולה ליצור, בסופו של דבר, לחץ רב ואף עלויות גבוהות ממה שמתוכנן. לכן, למרות העומס, הלחץ וההתרוצצויות הרבות המאפיינים את חודשי הארגון וההכנה לחתונה, מומלץ שלא לדחות את נושא ההזמנות לרגע האחרון!

עיצוב הזמנות לחתונה

הזמנות בעיצוב אישי או על פי דוגמא קיימת, ההחלטה היא שלכם כמובן, אבל בכל מקרה, חשוב מאוד לעבור על הנוסח, על שמות ההורים והשמות שלכם, מקום האירוע, התאריך והשעות. אלו נתונים שיכולים להתפספס בקלות במצב של מחסור בזמן. גם הדיאלוג שלכם עם המעצב חשוב מאוד לקבלת תוצאות משביעות רצון, במיוחד אם החלטתם ללכת על הזמנה בעיצוב אישי, כך שלא כדאי לעשות את הדברים בלחץ, מה שבוודאי שלא יתרום תרומה חיובית…

כמה זמן זה לוקח?

נושא הזמנות לחתונה כולל את שלב העיצוב, שלב ההדפסה וכמובן – חלוקת ההזמנות לאורחים (במשימה זו מומלץ להיעזר בהורים). קחו בחשבון שהדפסת הזמנות יכולה לקחת כמה ימים מרגע שתחליטו על העיצוב וזאת בהנחה שאתם יודעים מראש איזו הזמנה אתם רוצים. מרגע שההזמנות מוכנות, עשויים לחלוף עוד כמה ימים עד שתקבלו אותן אליכם (משלוח בדואר רשום לוקח בין 5 ל-7 ימי עסקים) ואז תתחילו לחלק ולשלוח את ההזמנות לאורחים. סביר להניח שרוב המוזמנים לחתונה שלכם צריכים להיערך לאירוע מבחינות שונות ומגוונות ולכן חשוב שיקבלו את ההזמנות מבעוד מועד, כך שבסיכומו של דבר, כדאי להכין את ההזמנות לפחות חודש וחצי – חודשיים לפני החתונה.

הדפסת הזמנות לחתונה

נתתם אישור להדפסה? זהו תהליך שאורך מספר ימים ומתארך ככל שההזמנות עצמן מורכבות יותר ודורשות עבודות גמר (קיפול, קישוט או גימורים מיוחדים אחרים). קחו בחשבון שוודאי שאינכם יכולים לצפות עיכובים, ואלו מתרחשים לפעמים. קבלת ההזמנות הביתה – באמצעות שליח או שירות הדואר כששירות אקספרס יהיה מעט יקר יותר וחשוב לברר ששירות השליחים אכן מגיע ליישוב שלכם בתדירות יומיומית או שבאפשרותכם לאסוף את ההזמנות בעצמכם.

לסיכום, המטרה היא לחלק הזמנות מכובדות ונקיות מטעויות – טעם הוא עניין אישי כמובן – ולחלק את הזמנות החתונה שלכם בזמן! כך האורחים שלכם יוכלו להתכונן אף הם ולהשתתף בשמחתכם.

מאת לנה דור, חפשו אותי ב-